Site Kuralları

Bu makale, 20 Eylül 2017 Çarşamba günü saat 02:06 tarihinde yayınlanıp toplamda 987 kere okundu.
1. Forumda açılan her başlıktan başlık sahibi, yazılan her yorumdan yorum sahibi sorumludur.
2. Bir kullanıcı en fazla 1 adet üyelik hesabına sahip olabilir. Birden fazla üyelik açan kullanıcılar yasaklanacaktır.
3. Kullanıcı adı her ne sebepten olursa olsun kabul edilmediği sürece 1 kereliğe mahsus nick değiştirme prosedürü uygulanacaktır, eğer kullanıcı nick değiştirmeyi kabul etmezse yasaklanacaktır.
4. Foruma yeni bir başlık açmadan önce aynı başlığın içeriğine sahip başlık varmı yokmu kontrol edildikten sonra açılması rica olunur.
5. Başlık oluştururken ve yorum yazarken Türkçe'mize lütfen özen gösterelim. Mesajlarımızda büyük harfler ile yazı yazmak bağırmak anlamına geldiği için caps lock tuşumuzu sadece gerektiği yerlerde açık tutalım. Gereksiz yerlerde gereksiz yazı fontunu gereksiz puntolar ile yazmayalım.
6. Konu başlıklarımızın konu içeriğiyle alakalı olmasına dikkat edelim, click baitler yasaklanma sebebidir.
7. Diğer üyelere (forumun ta kendisi ve yöneticilerde dahil olmak üzere) hakaret edici, ezici laflar sarf etmek yasaktır. Bu yasağa uymayan üyeler yasaklanacaktır. 8. T.C. yasalarını, uluslararası kanunları, antlaşmaları ve tüzükleri yok sayan mesajların yazılması yasaktır.
9. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazıların yazılması yasaktır. 10. Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ve din-dil-ırk ayrımı yapan mesajlar kesinlikle yasaklanma sebebidir.
11. Etik olmayan imzalar uyarı bırakılarak silinecektir. (Web site adresleri yazılabilir.) 12. PHP.Cafe yönetimi, kural maddelerini gerekli gördüğü zamanlarda değiştirme yapabilir.
Son değiştirme: 23 Ekim 2017 Pazartesi, 15:53